STATE CHAMPIONSHIPS

2016 Varsity Boy’s Cross Country
2017 MS Boy’s Basketball
2018 MS Volleyball
2018 MS Football
2019 Varsity Girl’s Soccer
2019 MS Volleyball
2019 Varsity 8-man Football
2020 MS 8-man Football
2020 Varsity 8-man Football
2022 Varsity Wrestling

INDIVIDUAL STATE CHAMPIONSHIPS

2013 Girl’s Cross Country Champion – Joy Lipham
2015 MS Boy’s Cross Country Champion – Reagan Rogers
2015 Boy’s Swimming 50 Meter Freestyle – Josh Horne
2015 Boy’s Swimming 100 Meter Butterfly – Josh Horne
2015 Boy’s Swimming 100 Meter Freestyle – Josh Horne
2016 Boy’s Swimming 50 Meter Freestyle – Josh Horne
2016 Boy’s Swimming 100 Meter Butterfly – Josh Horne
2016 Boy’s Swimming 100 Meter Freestyle – Josh Horne
2016 MS Girl’s Swimming 50 Meter Butterfly – Rachael Horne
2016 MS Girl’s Swimming 100 Meter IM – Rachael Horne
2016 MS Girl’s Swimming 50 Meter Breaststroke – Rachael Horne
2022 Wrestling 132lbs – Will Basso
2022 Wrestling 145lbs – Jet Fisher
2022 Wrestling 170lbs – Carter Dernavich
2022 Wrestling 182lbs – Elliott More
2022 Wrestling 285lbs – Joel Tellason

FINAL FOUR APPEARANCES

2005 Varsity Girl’s Basketball (GCAA)
2009 Varsity Boy’s Basketball (GCAA)
2016 Varsity Boy’s Swimming
2016 MS Football
2017 MS Boy’s Basketball
2017 Varsity Boy’s Basketball
2017 MS Volleyball
2018 Varsity Girl’s Basketball
2018 Varsity Girl’s Soccer
2018 Varsity Boy’s Soccer
2018 Varsity Baseball
2018 MS Volleyball
2018 Varsity Volleyball
2018 MS Football
2019 Varsity Girl’s Basketball
2019 MS Volleyball
2019 Varsity 8-man Football
2019 MS 8-man Football
2020 Varsity 8-man Football
2020 MS 8-man Football
2021 Varsity Baseball
2021 Varsity Football

WARRIOR ATHLETIC AWARD

Wyatt Reardon 2021
Elisabeth Brown 2021
Nicole Gomez 2020
Landon Gregory 2020
Annie Culpepper 2019
Joey Meder 2019
Cassidy Teague 2018
Walter Graham-Corbin 2018
Alex Hultstrom 2017
Sammy Pierre 2017
Emily Goff 2016
Parker Harris 2016

ALL STATE PERFORMERS

Baseball
Evan Atkinson2018, 2019
Charlie Goodwin2022
Jacob Meder2021
Joey Meder2017, 2018, 2019
Wyatt Reardon2021
Brendan Scavelli2021, 2022
Wyatt Strahl2018
Boys Basketball
Cody Blakeney2018
Brandon Goff2019
John Goss2015
Dillon Harrington2009
Andrew Peacock2021
Jason Walker2012
Jake Wiederhold2016, 2017
Girls Basketball
Stephanie Buice2005
Annie Culpepper2018, 2019
Deidra Morris2015
Cassidy Teague2018
Bethany White2005
Football
John Basso2021
Cody Blakeney2017
Marhsall Caldwell2021
Jackson Gerdes2020, 2021
Landon Gregory2018, 2019
Troy Harris2017, 2018
Reece Hindt2019, 2020
Briggs Jarrard2017, 2018
Travis Maufer2019, 2021
Jacob Meder2020
Jeremiah Meder2021
Elliott Moore2021
DeMarcus Moses2019, 2020, 2021
Landon Nichols2018
Boys Soccer
Blake Gowder2017
Seth Hanenburg2019
King Hunter2018
Patrick Jamison2018, 2019
Sammy Pierre2017
Josh Powell2019
Caden Summers2021
Christian Thomassy2017, 2018
Volleyball
Danielle Camp2018
Savannah Carley2021
Cross Country
Joy Lipham2013
Swimming
Josh Horne2016
Girls Soccer
Olivia Burns2019
Nicole Gomez2017, 2018, 2019
Faith Kroening2019
Emma Lash2018, 2019
Joy Lipham2015
Wrestling
Will Basso2022
Isaiah Abshire2022
Jer Fisher2022
Carter Dernavich2022
Jacob Bertsch2022
Elliott Moore2022
Joel Tellason2022 
Sports Medicine Provider